Gonca ve Oyuncaklarının Hikayesi

Gonca oyuncakları ile oynamayı çok seven, oyunlar kuran, günün çoğunu odasında geçiren bir kızmış. Ama akşam olup uyku saati geldiğinde oyuncaklarını toplamak istemez sürekli ağlarmış. Annesi ve babası bu duruma kızar, odasını toplaması gerektiğini söylermiş. Gonca da her akşam mutsuz bir şekilde odasını toplanmış.

Günlerden bir gün Gonca’nın bir arkadaşı gelmiş. Arkadaşı ile birlikte odasına çekilmişler ve saatlerce oyuncaklarla oynamışlar. Gün sonu gelip arkadaşı evine gittiğinde Gonca’nın odasını inanılmaz bir şekilde dağınıkmış. Annesi kapıdan bakmış ve odasını toplaması gerektiğini söylemiş. Gonca da toplayacağını ama önce biraz dinlenmek istediğini söylemiş. Gonca, önce biraz televizyondan çizgi film izlemiş sonra yemek yemiş ve uykusu gelmiş. Odasına girip yatağına yatmış ve hemen uykuya dalmış. Ama odasını toplamamış bu da annesini çok üzmüş. Gece birden Gonca’nın tuvaleti gelmiş, yatağından kalmış ve bir iki adım attıktan sonra ayağına bir oyuncak batmış ve bağırmaya başlamış. Ayağı o kadar çok açıyormuş ki acıdan bir yandan bağırıyor bir yandan ağlıyormuş. Onu duyan anne ve babası hemen Gonca’nın odasına gelmiş. Yerde o kadar çok oyuncak varmış ki Gonca ya ulaşana kadar onlarında ayaklarına batmış. Babası küçük kızı alıp salona götürmüş. Ayağına bakmışlar ve küçük bir kesik görmüşler. Yara bandı ile yarayı kapamışlar.

Gonca hem ayağının acımasına hemde en sevdiği oyuncağın kırılmasına çok üzülmüş. Kendini biraz daha iyi hissettiğinde hemen odasına gidip bütün oyunlarını toplamış, yerlerine yerleştirmiş. Bu küçük acı Gonca’ya büyük bir ders olmuş. O günden sonra odasını hiç dağınık bırakmamış ve bir daha böyle bir kaza yaşamamış. Bu hikaye de burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın