Küçük Balık ve Arkadaşlarının Masalı

👵 Pijamalar giyildi ve dişler fırçalandı ise uyku saati geldi demek ki, hadi o zaman gelsin masalımız.
Küçük balık annesi ile bir gün sohbet ederken, annesi yavrusuna “Yakında senin doğum günün, deniz anasından bir dilek dileye bilirsin” demiş. 

Küçük balık ne isteyeceğini biliyormuş. Denizin dışındaki hayatı çok merak ediyormuş. Başlamış heyecanla doğum gününü beklemeye ve nihayet o gün gelmiş çatmış.  Sabah uyanır uyanmaz annesinin yanına gitmiş. Birlikte deniz anasına gitmişler. Deniz anası “Bugün senin doğum günün bir dilek dile” demiş. Küçük balık “Denizin dışındaki hayatı çok merak ediyorum beni denizin dışına göndere bilir misin?” diye sormuş. Deniz anası küçük balığa bir şeker vermiş “Bu şekeri ağzına at ve git ama unutma şeker bitince tekrar balık olacaksın” demiş. Küçük balık önce annesi ile vedalaşmış ve kıyıya kadar yüzmüş, sonrada şekeri ağzına atmış. Birden ayakları olmuş ve yürümeye başlamış. Parkta oynayan çocukları görmüş, yanlarına gitmiş ve başlamış onlarla oynamaya. Çocuklar küçük balığı çok sevmiş. Birlikte top oynamış, salıncağa binmiş, kayaktan kaymışlar.  Ama ağzındaki şeker erimeye başlayınca gitme vakti geldi diye düşünmüş ve arkadaşlarına veda etmek istemiş. Arkadaşları “Yarın burada buluşalım” deyince küçük balık gerçeği söylemiş ” Ben aslında bir balığım bugün burada olmam benim doğum günü hediyem, korkarım bir sonraki doğum günüme kadar bir daha sizi göremem” demiş.

Çocuklar önce üzülmüşler ama sonra düşünmüşler “Sen bizim yanımıza gelemezsen biz senin yanına geliriz” demişler. Küçük balık çok sevinmiş ve ağzındaki şeker bittiği için tekrar balık olmuş. Annesi onu merakla bekliyormuş, yaşadığı her şeyi, tanıştığı arkadaşlarını annesine anlatmış. Annesi küçük balık adına çok mutlu olmuş.  O günden sonra küçük balık arkadaşları ile denizde sık sık buluşup, oyunlar oynamışlar, onları diğer balıklarla tanıştırmış ve denizin en güzel yerlerine yüzmüşler.
Burada da masal bitmişşş. İyi uykular tatlı rüyalar 💕

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Çocuk Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın