Kurt ve Koyunun Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinliklerinde yaşayan bir kurt ve bir koyun varmış. Kurt, koyunu avlamak yerine onunla oynamayı tercih edermiş. Koyun da kurda güvenir ve onunla oyunlar oynarmış.

Günlerden bir gün iki arkadaş ormanda oyun oynarken, bir peri onlara rastlamış ve onlara bir dilek hakkı vermiş. Kurt ve koyun, ne dileyeceklerini düşünürken, peri onlara “Benim adım Peri Pembe. Siz ikiniz çok tatlı ve sevimli görünüyorsunuz. Bu yüzden size bir dilek hakkı veriyorum. Ama dikkatli olun, sadece bir dilek hakkınız var. Dileğinizi söylemeden önce iyi düşününün” demiş. Kurt ve koyun birbirlerine bakıp ne dileyeceklerini konuşmaya başlamışlar. Koyun “Ben, hep seninle arkadaş olmak istiyorum. Ama bizim gibi arkadaş olan başka kurt ve koyun yok. Diğer koyunlar, beni yadırgıyorlar. Diğer kurtlar da seni korkak sanıyorlar. Biz, sadece birbirimizi anlıyoruz. Keşke, bizim gibi arkadaş olan başka kurt ve koyun olsa.” demiş. Kurt “Bende, hep seninle arkadaş olmak istiyorum. Ama biz çok farklıyız. Ben güçlüyüm sense zayıf. Ben et yerim, sen ot. Sen, gündüz uyurken, ben, gece uyanığım. Ama yine de biz, birbirimize uyum sağlıyoruz. Keşke, bizim gibi uyumlu olan başka kurt ve koyun olsa.” demiş. Periye dönüp “Biz kararımızı verdik, bizim gibi arkadaş olan kurt ve koyunlar istiyoruz” demişler. Peri “Tamam, siz nasıl isterseniz” demiş ve değneğini kaldırım “Pır pır pır” demiş.

Bir anda yer de arkadaş olan kurt ve koyunlar olmuş. İki arkadaş çok mutlu olmuş. Her yer iyi anlaşan hayvanlarla dolup taşmış. Kimse kimseye karışmıyor herkes dostça yaşıyormuş. Kurt ve koyun periye teşekkür etmişler, mutlu hayatlarına devam etmişler. Masal da burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın