Nil’in Deniz İle Hikayesi

Bir zamanlar Nil adında küçük bir kız yaşarmış. Etrafına neşe ile bakar hep mutluluk saçarmış. Bir gün ailesi ile birlikte tatil yapmaya karar vermişler. Nil, tatil için çok heyecanlıymış ama denize girmekten de içten içe korkuyormuş.

Tatil zamanı gelmiş, Nil annesi ve babası ile birlikte valizlerini hazırlamış ve otele doğru yola çıkmışlar. Uzunca bir yolculuktan sonra otellerine gelmişler ve odalarına yerleşmişler. Şimdi sırada deniz ve kumun keyfini çıkarmak varmış. Nil kum oyuncaklarını alıp annesi ile birlikte deniz kenarına inmiş. Önce soğuk bir şeyler içip uzanıp dinlemişler. Daha sonra annesi denize girmek için kalmış ama Nil denize girmeyeceğini söylemiş. Annesi Nil’in korkusunu anlamış ve denize girmesi için ısrar etmemiş. Nil o gün hiç denize girmemiş. Ertesi gün annesi ve babası girdiğinde o da ayaklarını suya sokmuş. Herkesin denize girdiğini görünce aslında o da çok girmek istemiş. Ama cesaretini toplayıp suya girememiş. Artık tatillerinin bitmesine iki gün kalmış ve Nil cesaretini toplayıp denize girmek istemiş. Kolluklarını takmış ve babasının elinden tutarak denize kendisini bırakmış. Bu duyguyu daha önce hiç tatmayan Nil çok mutlu olmuş. Denizin içinde ayaklarını çırpıyor suyun keyfini çıkartıyormuş.

Ertesi gün eve dönme zamanı geldiğinde çok üzülmüş. Çünkü denizin tadını sadece bir güç çıkarabilmiş. Ama eve dönerken kendisine bir söz vermiş. Bir sonra ki tatillerinde asla sudan çıkmayacakmış.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın