Arkadaşların Kardeşlik Hikayesi

👵 Pijamalar giyildi ve dişler fırçalandı ise uyku saati geldi demek ki hadi o zaman gelsin hikayemiz.

Yasemin her gün okuldan çıkınca önce eve gidip yemeğini yiyor, sonra ev ödevlerini yapıyor, daha sonrada evlerinin yakınındaki parka oyun oynamaya gidiyormuş. Çünkü evde yalnız canı sıkılıyormuş. Bazen parkta da kimse olmuyor, orada da yalnız oynamak zorunda kalıyormuş. Bu yüzden zaman zaman annesine “Keşke benimde bir kardeşim olsa, o zaman her gün parka gitmek zorunda kalmam, kardeşimle evde oynarım” diyormuş.

Bir gün gene okul sonrası parkta oyun oynarken küçük bir çocuk birden yere düşmüş ve başlamış ağlamaya. Etrafta ikisinden başka kimse olmadığı için Yasemin çocuğun yardımına koşmuş. Neyse ki çocuğun önemli bir şeyi yokmuş. Küçük çocukta zaten Yasemin yanına gidince ağlamayı kesmiş, hatta gülmeye başlamış. Sonra tanışmışlar. Çocuğun adı Mert’miş. Yasemin ve Mert bir müddet daha parkta oynamaya devam etmişler. Hava kararmaya başlayınca Yasemin “Geç oldu, hadi artık evlerimize gidelim” demiş. Mert “Tamam ama yarın yine burada buluşalım mı?” diye sormuş. Yasemin “Tamam o zaman yarın görüşürüz ” demiş. Yasemin ertesi gün parka giderken, yanına artık oynamadığı bir kaç oyuncağını almış ve Mert’e hediye etmiş. Mert’te Yasemin için bahçelerinden çiçek toplamış. Artık her gün parkta buluşuyorlarmış. Bir gün Yasemin ve Mert parkta oynarken Mert’in arkadaşları Mert’e “Yanındaki kim, yoksa ablan mı? diye sormuşlar. Mert’te benim ablam yok ama Yasemin’i ablam gibi seviyorum” demiş. Yasemin bunu duyunca çok mutlu olmuş. Yasemin’de dönmüş çocuklara “Evet benimde bir kardeşim yok ama bende Mert’i kardeşim gibi seviyorum” demiş.

O günden sonra ikisi de birbirlerine abla kardeş gibi davranmışlar, birbirlerini koruyup kollamışlar, hiç ayrılmamışlar. Bir zaman sonra yaz bitip kış geldiğinde parkta buluşamayacaklarını anlayınca annelerini tanıştırmaya karar vermişler, böylece anneleri de arkadaş olmuş ve kışın birbirlerine ev gezmeleri yapmışlar. Yasemin Mert’in okul ödevlerine yardım ediyormuş, gerçek bir abla gibi. Mert’te Yasemin’in sözünden hiç çıkmıyormuş, tam bir kardeş gibi. Hatta gelecek yaz iki aile birlikte tatil yapmaya karar vermişler. Kim bilir belki de şimdi tatildelerdir.
Burada da hikayemiz bitti.

Bugün size kardeş olmak için aynı anne ve babaya sahip olmak kadar, ayrı anne ve babalara sahip olarakda kardeş gibi olunabileceğini anlatmak istedim. Umarım beğenirsiniz.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın