Burcu ve Diş Ağrısı Hikayesi

Burcu ilk okula giden konuşkan, girişken bir o kadar da tatlı bir çocukmuş. Okula gitmeyi, arkadaşları ile oynamayı, parkta eğlenmeyi birde çikolata yemeği çok seviyormuş. Çikolata ve tatlı konusu annesini biraz üzüyormuş. Çünkü Burcu’nun dişleri yavaş yavaş çürümeye başlamış ve bunun nedeni de çok fazla tatlı tüketmesiymiş.

Annesi babası Burcu’ya çikolata ve tatlı yeme kısıtlaması getirmiş. Çünkü ilerleyen yaşlarda dişleri iyice çürüye bilirmiş. Burcu ise bu durumdan hiç mutlu değilmiş çünkü çikolata yemeği çok seviyormuş. Annesi ve babasından gizli çikolata yemeye devam etmiş. Yemiş yemiş yemiş ve bir süre sonra Burcu’nun dişi ağrımaya başlamış. O kadar çok ağrımış ki acıdan artık ağlıyormuş. Annesi ve babası çikolata yediğini anlamasın diye de kimseye dişinin ağrıdığını söyleyememiş. Bir kaç gün ağrıyan dişi ile idare etmeye çalışmış ama daha fazla dayanamamış ve akşam olduğunda ağlayarak annesinin yanına gitmiş. “Anneciğim, sana bir şey söylemek istiyorum. Günlerdir dişim çok ağrıyor ama size söyleyemedim” demiş. Annesi ve babası bu duruma çok üzülmüş ertesi gün hemen diş doktoruna gitmişler. Doktor muayene etmiş ve iki dişin çürüdüğünü söylemiş hemen tedaviye başlamış. Hastaneden eve geldiklerinde Burcu annesinin yanına gitmiş “Anneciğim çok özür dilerim, sizi dinlemedim ve gizli gizli çikolata yedim. Keşke sizi dinleseydim ve yemeseydim” diyerek ağlamış. Annesi kızının ne kadar üzgün olduğunu görmüş “Neden yasak olan bir şeyi yapıyorsun kızım? Biz senin iyiliğin için çikolata yemeni yasakladık ama sen gizli gizli yedin. Şimdi de acısını çekiyorsun. Bizden gizli iş çevirdiğin için sana ceza vermeyeceğim çünkü sen dişinin ağrısıyla cezanı çekmişsin. Lütfen bir daha bizden habersiz hareket etme” demiş.

Burcu annesine sarılmış ve bir daha yapmayacağına dair söz vermiş. Diş tedavisine de bir süre devam etmiş ve sonunda çürükleri gitmiş. Bir daha da çikolata ve tatlıyı annesinin izin verdiği kadar yemiş bu sayede de dişleri hiç çürümemiş.

Çocuk hikayesi okumayı seviyorsanız Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın