Efe’nin Doğum Günü Hikayesi

Zamanın birinde, şirin bir evde, annesi, babası ve ablasıyla yaşayan Efe isminde küçük bir çocuk varmış. Efe’nin üç gün sonra doğum günüymüş, 5 yaşına gireceği ve okula başlayacağı için çok mutluymuş.

Efe, doğum günü yaklaştıkça heyecanlanmaya, hediyelerin hayalini kurmaya başlamış. Hediye almayı çok seven Efe üç gün öncesinden herkese istediği hediyeleri sıralamaya başlamış. Annesinden gerçek bir uçak, babasından uzay mekiği ve ablasından da bir at istemiş. Daha sonra fikrini değiştirip hepsinden farklı farklı şeyler istemeye başlamış. Hatta o kadar abartmış ki tam 10 katlı bir pasta istemiş. Annesi ve babası Efe’nin heyecanlı olmasını seviyorlarmış ama bu kadar uç şeyler istemesi bir yandan da onları üzüyormuş. Annesinin aklına bir fikir gelmiş “Efe’nin doğum gününü unutuyormuş gibi yapmak…” Sonunda beklenen gün gelmiş ve Efe heyecanla salona gelmiş ve herkesin doğum gününü kutlamasını beklemiş. Ama kimse Efe’nin doğum gününü kutlamamış. Kahvaltı yapmışlar ve daha sonra baba işe gidiyorum deyip evden çıkmış. Efe babasının pazar günleri işe gitmediğini biliyormuş, onun doğum gününde gitmesi Efe’yi çok üzmüş. Ablası da bahçede oynamak için dışarı çıkmış ve annesi mutfakta akşam yemeğini hazırlamaya başlamış. Efe de üzgün bir şekilde odasına çıkmış ve uykuya dalmış. Efe’nin uyumasını fırsat bilen ailesi hemen salonu doğum günü için hazırlamaya başlamışlar. Her yere balonlar, bayraklar asmışlar. Efe’nin istediği gibi 10 katlı olmasa da güzel bir pasta almışlar ve bir kaç arkadaşını çağırmışlar.

Süslemeler bitince ablası koşarak Efe’yi uyandırmaya gitmiş ve öperek kardeşini uyandırmış. Daha tam ayılamadan ablası elinden tutmuş ve onu salona getirmiş. Efe salona girdiğinde herkes “İyi ki doğdun Efe, İyi ki doğdun Efe” diye bağırmaya başlamış. Arkadaşlarını ve ailesini gören Efe çok mutlu olmuş. Tek tek herkese sarılmış ve pastasını keyifle üflemiş. İstediklerinin hiç biri olmasa da hatırlanmanın çok güzel olduğunu anlamış. Ailesine ve sevdiklerine teşekkür etmiş, günün geri kalanını arkadaşları ile oynayarak geçirmiş. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın