Güzel Prensesin Masalı

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde develer tellal iken pireler berber iken ben annemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken zamanın birinde uzak diyarlarda bir saray varmış. Bu sarayın içinde yaşayan bir prenses varmış. Prenses o kadar güzelmiş ki gören bir daha o güzelliği unutamıyormuş. Upuzun saçları, masmavi gözleri, kalem gibi kaşları, inci gibi dişleri varmış. Prenses de bu durumun yani güzelliğinin ve herkesin ona hayran olduğunun farkındaymış.

Prenses, her gün aynanın karşısına geçip saçlarını tarar, elbiselerini giyer, özel hazırlattığı bitki özlerinden kremlerini sürer, güzelliğini seyreder mutlu olurmuş. Bu güzel prenses bir gün bebeği olacağını öğrenmiş. Bütün saray ve prenses çok mutluymuş. 9 ay bebeğe yapılan hazırlıklar ile geçmiş ve en sonunda bebeğin Dünyaya geleceği gün gelmiş. O gün prensesin bebeği Dünyaya gelmiş, prensesin eşi ve sarayda yaşayan herkes çok mutluymuş. Bir tek prenses çok üzgünmüş. Çünkü bebeği tahmin ettiğinden çok çirkinmiş ve bebek her geçen gün daha da çirkinleşiyormuş. Prenses böyle çirkin bir bebek doğurduğuna inanamıyormuş. Bebek zamanla büyümeye başlamış ama çirkinliği hala devam ediyormuş. Bebek büyüyüp genç kız olmuş bu sırada prenses ülkeye gelen bir büyücü ile karşılaşmış. Bu büyücü prensese, bir büyü yapabileceğini ve genç kızın her geçen gün güzelleşeceğini söylemiş. Fakat her şeyin bir bedeli olduğu gibi bu büyünün de bir bedeli olacağını söylemiş. Bu bedel prensesin her geçen gün güzelleşeceği fakat aynı zamanda prensesin her gün biraz daha yaşlanacağımı söylemiş. Prenses büyücüden düşünmek için zaman istemiş.

Saraya döndüğünde düşünmüş taşınmış ve bir karara varmış. Ertesi gün hemen büyücüye gitmek için yola koyulmuş. Büyücüye vardığında en doğru kararı verdiğini ve hemen büyüyü yapması gerektiğini söylemiş. Büyücü vakit kaybetmeden büyüyü yapmaya başlamış. Büyüyü yaptıktan sonra her şey normale dönmüş. O günden sonra prensesin birbirinden güzel çocukları olmuş. Hepsi onun gibi çok güzel ve dikkat çekiciymiş. Prenses ise büyünün etkisiyle yavaş yavaş yaşlanmaya başlamış. Ama prenses bu halinden çok memnunmuş çünkü her şey olması gerektiği gibiymiş. Çocukları büyüyüp güzelleşecek ve kendi yaşlanacak O günden sonra prenses mutlu mesut yaşamış ve yaşlanmış.

Daha fazla Çocuk Masalları Kısa okumak isterseniz linke tıklayabilirsiniz.

Yorum yapın