Karanlıktan Aydınlığa Çıkma Oyunu Hikayesi

Merhaba bugün karanlıktan korkan bir kızın masalını dinlemek ister misiniz? Masala başlamadan önce size bir sır vermek istiyorum. Biliyor musunuz ben küçükken karanlıktan çok korkuyordum. Sonra karanlıktan aydınlığa nasıl çıkıldığını öğrendim, şimdi hiç korkmuyorum. Masalda yazanları sende yapabilir karanlıktan aydınlığa nasıl çıkıldığını öğrenebilirsin.
Aylin daha üç yaşında küçük bir kızmış. Her gece ağlayarak uyanıyor annesi onu tekrar uyutana kadar susmuyormuş. Bu durum hem Aylin hemde annesi için çok yorucu oluyormuş. Bir gün annesi küçük kızın bu durumunu Aylin’in doktoru ile paylaşmış. Doktoru bu durumun bir hastalık olmadığını küçük çocuklarda normal olduğunu söylemiş.

Günler bu şekilde geçip giderken bir gün Aylin babaannesi ile kalmak zorunda kalmış. Çünkü anne ve babası iş seyahatine gitmek zorundaymış. Aylin daha önce hiç babaannesinde kalmamış bu bir ilkmiş. Önce anne ve babası gittiği için biraz üzülmüş, ama sonra babaannesinin onun için yaptığı planları duyunca heyecanlanmış. Önce çok güzel bir kahvaltı yapmışlar. Babaannesi kahvaltıya Aylin’in en sevdiği ballı pişilerden yapmış. Kahvaltıdan sonra alışverişe çıkmışlar. Aylin’in uzun zamandır istediği yapbozu almışlar. Aylin daha önce hiç sinemaya gitmemiş. Bunu bilen babaannesi Aylin’in en sevdiği çizgi film kahramanının filmine iki bilet almış. Tabi ki patlamış mısırlar unutulmamış. Sinemadan sonra ikisi de çok açılmış ve en sevdikleri yere, sahile balık ekmek yemeye gitmişler. Sahilde güneşin batışını da seyrettikten sonra eve dönmüşler. Önce banyo yapılmış sonra pijamalar giyilmiş ve güzel bir günün ardından babaannesinin anlattığı güzel bir masalla Aylin hemen uykuya dalmış. Ancak sabaha karşı Aylin gene ağlayarak uyanmış. Babaannesi yanına gittiğinde Aylin’in karanlıktan korktuğunu anlamış ve ona bir öneride bulunmuş. Karanlıktan aydınlığa çıkma oyunu. Aylin daha önce hiç böyle bir oyun oynamamış. Kural karanlığa uzun uzun bakmakmış. Önce birlikte tavana bakmaya başlamışlar. Biraz sonra tavandaki lambayı görmüşler. Sonra duvara uzun uzun bakmışlar. Duvardaki tabloyu görmüşler. Şimdi sıra kapıya bakmaktaymış. Oda ne kapıyı da görmüşler. Derken biraz sonra her yer aydınlık olmuş. Hemde hiç ışık yakmadan karanlıktan aydınlığa çıkmışlar. Aylin artık korkmuyormuş, çünkü her yer aydınlıkmış. Zaten uykusu olan Aylin huzurlu bir şekilde tekrar uykuya dalmış.

Sabah uyandığında anne ve babası çoktan gelmişler. Aylin babaannesi ile geçirdiği bir günü ballandıra ballandıra anlatıyormuş. En çokta karanlıktan aydınlığa çıkma oyununu. Anne ve babası bu duruma çok mutlu olmuşlar. Aylin o günden sonra geceleri gene uyanmış ama hiç ağlamamış, hemen karanlıktan aydınlanma çıkma oyununu oynuyormuş ve her seferinde daha oyun bitmeden gene uykuya dalıyormuş. Burada da hikaye bitmiş.
Bence bu oyunu bütün çocuklar önce aileleriyle sonrada yalnız oynaya bilir, ne dersiniz bu gece denemek ister misiniz?

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın