Kedi, Fare ve Ev Sahibi Masalı

Kedi ve Fare adında iki arkadaş vardı. Kedi, gri tüylü, sarı gözlü, sevimli bir kediydi. Fare ise siyah tüylü, kahverengi gözlü, küçük bir fareydi. Kedi ve Fare, birlikte yaşadıkları evin bodrumunda mutlu bir hayat sürüyorlardı. Kedi, fareyi av yerine arkadaş olarak görüyordu. Fare de kediye güveniyor ve onunla oyunlar oynuyordu.

Bir gün Kedi ve Fare, evin sahibinin tatilde olduğunu fark ettiler. Evin sahibi, bir hafta boyunca yoktu. Kedi ve Fare, bu fırsatı kaçırmak istemediler. Evin her yerini gezmeye karar verdiler. Önce mutfakta lezzetli yiyecekler buldular. Sonra salonda televizyon izlediler. Daha sonra yatak odasında yastık savaşı yaptılar. En son da banyoda köpük banyosu yaptılar. Kedi ve Fare, çok eğlendiler. Evin sahibi gelene kadar her gün böyle devam ettiler. Evin sahibi geldiğinde, evin bir harabe haline geldiğini gördü. Her yer dağınık, kirli ve kırıktı. Evin sahibi, çok sinirlendi. Evindeki hayvanları bulmak için aramaya başladı. Kedi ve Fare, evin sahibinin geldiğini duyduklarında çok korktular. Hemen bodruma kaçtılar. Ama evin sahibi onları yakalamak için peşlerinden geldi. Kedi ve Fare, bodrumda saklandılar. Ama evin sahibi onları buldu. Onları evden kovmak istiyordu. Kedi ve Fare, evden çıkmak için bir çıkış aradılar. Ama evin sahibi onları sıkıştırdı. Kedi ve Fare, bir köşeye sıkıştılar. Evin sahibi, onlara doğru yaklaştı. Kedi ve Fare, çok korktular. Ama birbirlerine sarıldılar. Ve şöyle dediler: “Sen benim en iyi arkadaşımsın. Seninle tanıştığım için çok mutluyum. Seninle birlikte olmak için her şeyi yaparım. Seni asla bırakmam.” Evin sahibi, Kedi ve Fare’nin bu sözlerini duydu. Ve çok şaşırdı. Kedi ve Fare’nin arkadaş olduğunu anladı. Ve onlara acıdı. Ve şöyle dedi: “Ben de sizin arkadaşınız olmak istiyorum. Siz çok tatlısınız. Sizden özür dilerim. Sizi kovaladığım için çok pişmanım. Siz evimde kalabilirsiniz. Ama lütfen evimi dağıtmayın. Ben sizinle ilgileneceğim. Siz benim misafirlerimsiniz.” Kedi ve Fare, evin sahibinin bu sözlerini duyduklarında çok sevindiler. Ve ona teşekkür ettiler. Ve şöyle dediler: “Sen de bizim arkadaşımızsın. Sen çok iyisin. Senden özür dileriz. Evini dağıttığımız için çok pişmanız. Sana yardım edeceğiz. Siz bizim ev sahibimizsiniz.”

Ve böylece Kedi, Fare ve evin sahibi arkadaş oldular. Evin sahibi, onlara yiyecek, içecek, oyuncak ve yatak verdi. Kedi ve Fare, ona evi temizlemesine, yemek yapmasına, alışveriş yapmasına yardım ettiler. Ve birlikte çok mutlu oldular. Masal da burada bitti.

Daha fazla uyku masalı okumak isterseniz Uyku Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın