Küçük Yıldızın Masalı

Gökyüzünde, parlak bir yıldız vardı. Adı Küçük Yıldız’dı. Küçük Yıldız, çok meraklı ve maceracı bir yıldızdı. Dünyayı çok merak ediyor, orada yaşayan insanları ve hayvanları görmek istiyordu. Bir gün, cesaretini toplayıp, gökyüzünden ayrıldı. Dünyaya doğru yol aldı.

Küçük Yıldız Dünyaya yaklaştıkça, Küçük Yıldız çok heyecanlandı. Renkli çiçekler, yeşil ağaçlar, mavi deniz, kumlu sahil… Her şey çok güzeldi. Küçük Yıldız, bir çocuğun elinde uçan uçurtmayı gördü. Onunla oynamak istedi. Uçurtmanın yanına gidip, ona selam verdi. Uçurtma, Küçük Yıldız’ı görünce çok şaşırdı. “Sen kimsin?” diye sordu. Küçük Yıldız, “Ben Küçük Yıldız. Gökyüzünden geldim. Dünyayı görmek istedim.” dedi. Uçurtma, “Sen çok cesursun. Ama dikkatli olmalısın. Burada tehlikeler de var.” dedi. Küçük Yıldız, uçurtmayla arkadaş oldu. Onunla birlikte, dünyayı gezmeye başladı. Birçok yer gördü, birçok hayvan tanıdı, birçok şey öğrendi. Ama en çok, çocukları sevdi. Onların neşeli sesleri, Küçük Yıldız’ı mutlu ediyordu. Küçük Yıldız, çocuklara ışık saçıyor, onları gülümsetiyordu. Küçük Yıldız, dünyada çok eğlendi. Ama bir süre sonra, gökyüzünü özledi. Arkadaşları, ailesi, diğer yıldızlar… Onlar da onu özlüyordu. Küçük Yıldız, uçurtmaya veda etti. “Seni çok sevdim. Ama artık gitmem gerekiyor. Belki bir gün tekrar görüşürüz.” dedi. Uçurtma, “Bende seni çok sevdim. Ama senin yerin gökyüzü. Gitmelisin. Kendine iyi bak.” dedi.

Küçük Yıldız, uçurtmadan ayrıldı. Gökyüzüne doğru yükselmeye başladı. Yolda, dünyada tanıştığı hayvanlarla vedalaştı. Onlara teşekkür etti. Sonra, gökyüzüne ulaştı. Arkadaşları, ailesi, diğer yıldızlar onu coşkuyla karşıladı. Küçük Yıldız, onlara dünyada yaşadıklarını anlattı. Onlar da onu dinlediler. Küçük Yıldız, çok mutlu oldu. Dünyayı çok sevmişti. Ama gökyüzü de onun eviydi. Orada da çok seviliyordu.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın