Maceracı Kuşun Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde uçmayı çok seven minik bir kuş varmış. Bu kuş, her gün gökyüzünde özgürce dolaşır, bulutlara dokunur, güneşin ışığını yansıtır, rüzgarın sesini dinlerdi. Bu kuşun en büyük hayali, dünyanın her yerini görmek ve farklı kültürleri tanımaktı.

Günlerden bir gün minik kuş uçarken, bit grup kuşun konuşmasına kulak misafiri olmuş. Kuşlar uzakta ki bir şehirden bahsediyorlarmış. Minik kuş bu şehri çok merak etmiş ve oraya doğru uçmaya başlamış. Uzun bir yolculuktan sonra minik kuş, merak ettiği şehre varmış. Şehrin en tepesine çıkıp manzaranın tadını çıkarmış, denizine ayaklarını sokup serinlemiş, tarihi eserlerine dokunup hüzünlenmiş. Minik kuş şehri karış karış gezmiş ve gördüğü güzellikler karşısında büyülenmiş. Minik kuş bu şehrin her yerini gezip bitirince başka şehirlere gitmek istemiş. Dünyanın başka güzelliklerini, doğasını, hayvanlarını, denizini, tarihini görmek istemiş. Güzel şehre veda edip yeni maceralara doğru yol almış.

Yeni maceralara atılmak, doyasıya uçmak minik kuşun en büyük tutkusuymuş. Gezdiği, gördüğü her şeyi de arkadaşlarına anlatıyor onları da bilgilendiriyormuş. Minik kuş sayesinde bir çok kuş maceracı olmuş. Bizim minik kuşunda maceraları hiç bitmemiş ama masal burada bitmiş.

Daha fazla kuş masalı okumak isterseniz Kuş Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.


Yorum yapın