Sincap Kardeşlerin Masalı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinliklerinde yaşayan iki sincap kardeş varmış. Bu kardeşlerden büyük olanın adı Tarçın küçük olanın adı Karanfil miş.

Tarçın ve Karanfil pek anlaşamayan iki kardeşmiş. Sürekli tartışırlar, yaptıklarını beğenmezler, hep yarış içine girerlermiş. Ama günlerden bir gün her şey bir anda değişmiş. Karanfil, ormanda gezinirken, bir kurtla karşılaşmış. Kurt, Karanfil’i yakalamak istemiş ve onun peşine düşmüş. Karanfil, çok korkmuş, kaçmaya başlamış. Ama kurt o kadar hızlıymış ki Karanfil’i yakalamak üzereymiş. Karanfil’in bağırışlarını duyan Tarçın, tohum toplamayı bırakıp sesin geldiği yere doğru gitmiş. Kurtla kardeşini karşı karşıya gören Tarçın, hemen Karanfil’in yanına koşmuş ve kurdun elinden kardeşini kurtarmış. Kurdu kovan Tarçın, Karanfil’i alıp ağacın tepesine çıkmış. Karanfil, abisinin onu kurtardığına çok şaşırmış ve sarılıp teşekkür etmiş. Tarçın” Biz kardeşiz Karanfil, kavga etsek, küsmüş olsak da birbirimizden ayrılamayız.” demiş. Karanfil çok duygulanmış ve abisine sarılmış.

O günden sonra, Tarçın ve Karanfil, birbirlerine daha çok yakınlaşmışlar. Birbirlerini daha çok anlamaya, saygı duymaya ve desteklemeye başlamışlar. İkili, artık çok iyi anlaşan, birbirlerini her zaman koruyan iki kardeş olurlar. Masalda burada biter.

Sincap masalını okumak hoşunuza gidiyorsa Sincap Masalı kategorimizden farklı masallara ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın