Pınar ve Yaşlı Amcanın Hikayesi

Zamanın birinde küçük bir kasabada yaşayan çok iyi niyetli ve tatlı bir kız varmış. Bu kızın adı Pınar mış. Pınar kasabanın en iyi kızıymış ve herkese yardım edermiş. Ama kasabada yardım istemeyen ve kimseyi sevmeyen yaşlıda bir adam varmış. Yaşlı adam tek başına yaşıyormuş ve günlük işlerini yapmakta bile zorlanıyormuş.

Günlerden bir gün Pınar kasabada gezintiye çıkmış. Yaşlı adamın evinin önünden geçerken kapının açık olduğunu görmüş. Merakına yenik düşen Pınar kapının önüne gelmiş ve “Amca, amca” diye seslenmiş. İçeriden ses gelmeyince adımını atmış ve yaşlı adamı yerde bulmuş. Hemen yaşlı adamın yanına gidip nabzını kontrol etmiş ve yaşlı adamın bayıldığını anlamış. Kapının önüne çıkmış ve yardım istemeye başlamış. Kısa süre içinde bir çok kişi gelmiş ve doktoru çağırmışlar. Doktor yaşlı adamın tansiyonun düştüğünü ve o yüzden bayıldığını söylemiş. Ama artık tek başına yaşamasının doğru olmayacağını mutlaka bir kişinin yaşlı adama göz kulak olması gerektiğini söylemiş. Doktor ve diğer ziyaretçiler gitmiş ama Pınar yaşlı amcayı yalnız bırakamamış. Önce evi bir güzel temizlemiş daha sonra çok güzel yemekler yapmış ve bir tepsi de amcaya götürmüş. Yaşlı adam istemsizce yemekten yemiş ve daha sonra ilaçlarını içmiş. Pınar amcanın iyi olduğunu anlamış ve evine geri dönmüş. Ertesi sabah erken saatte tekrar amcaya gitmiş ve ona yemek hazırlamış. Bu süre günlerce sürmüş. Pınar her gün yaşlı amcaya gidip yardım ediyor, akşam olunca da evine dönüyormuş. Yaşlı adam da yavaş yavaş Pınar’a alışmaya başlamış.

Pınarın iyi niyeti huysuz amcayı bile değiştirmeye başlamış. Yaşlı adam artık gülüyor, insanlarla sohbet ediyormuş. Yıllardır yalnız yaşadığı ve kimse ile konuşmadığı için yeniliğe alışmak yaşlı adamda zaman almış. Ama Pınar zamanla yaşlı adamı insan içine karıştırmış ve herke ile konuşturmaya başlamış. Yaşlı adam Pınar’a minnet duyuyormuş. Bir daha hiç somurtkan ve huysuz olmamış. Pınar ve yaşlı amca yardımlaşarak hayatlarını yaşamışlar. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın