Süt İçmeyen Çocuğun Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde süt içmeyi sevmeyen bir çocuk varmış. Bu çocuğun adı Kaan mış. Kaan süt içmez, peynir ve yoğurtta yemezmiş. Annesi bu duruma çok üzülür ve sürekli yemesi için çaba gösterirmiş.

Günlerden bir gün Kaan ve ailesi çiftlikleri olan bir aileye misafir gitmişler. Bu çiftlikte inek, tavuk, keçi, koyun gibi bir çok hayvan varmış. Kaan bu hayvanları gördüğü için çok mutluymuş. Ailesi evde sohbet ederken Kaan da dışarıda hayvanların yanına vakit geçirirmiş. İneklerin olduğu yere girdiğinde “Hoş geldin küçük bey” diye bir ses gelmiş. Kaan bu sesin nereden geldiğini anlamamış ama ses hala gelmeye devam ediyormuş. “Korkma korkma, ben inek. Küçük çocukları çok sevdiğim için sadece onlarla konuşurum” demiş. Kaan yavaş yavaş ineğin konuşmasına alışmış. “Sen süt içmeyi seviyor musun?” diye sormuş inek. “Hayır sevmem” demiş Kaan. İnek “Sevmemek olur mu? Ben onu küçük çocuklar için yapıyorum. Kemiklerinizin güçlenmesi, gücünüzün artması ve daha çabuk büyümeniz için süt içmelisiniz. Hem siz süt içtikçe biz inekler çok mutlu oluyoruz. Benim için her gün bir bardak süt içer misin?” Kaan, ineğin söylediklerini duyunca çok etkilenmiş. Hemen büyümek istiyormuş ama daha önemlisi ineği üzmek istemiyormuş. “Tamam her gün bir bardak süt içeceğim, söz veriyorum” demiş ve koşarak annesinin yanına gitmiş.

Annesinden bir bardak süt istemiş ve bahçeye çıkıp lıkır lıkır sütünü içmiş. Boş bardağı ineğe göstermiş ve inekte ona göz kırmış. O günden sonra Kaan her gün sütünü içmiş, peynirini ve yoğurdunu da yemiş. Böylelikle daha sağlıklı ve güçlü olmuş. Kısa zaman içinde de boyu uzamaya başlamış. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın