Tunç’un Erik Macerasının Hikayesi

👵Pijamalar giyildi ve dişler fırçalandı ise uyku saati geldi demek ki hadi o zaman gelsin hikayemiz.
Tunç ve arkadaşları o gün ders bittikten sonra okul bahçesinde buluşmuşlar. Önce top sağasına gidip maç yapmışlar ama sonra canları sıkılmış.

Parkta biraz oturduktan sonra Tunç’un aklına okul yolundaki erik bahçesi gelmiş ve “Var mısınız erik yemeye gidelim” demiş. Bir tanesi “Aaa erikler oldu mu?” demiş. Diğeri ” Bence olmamıştır, eğer olmamış erik yersek karnımız ağrıyabilir” demiş. Ama Tunç hiçbirini dinlememiş ve “Ben gidiyorum demiş”. Arkadaşları da çaresiz peşinden gitmişler. Erik bahçesine vardıklarında dayanamamış hepsi bir sürü erik yemiş. Dalından erik yemek çok zevkliymiş. O kadar çok erik yemişler ki havanın karardığını fark etmemişler. Ne olduysa herkes evlerine gittikten sonra olmuş. Tunç ve arkadaşlarının önce mideleri bulanmış, sonra da karınları ağrımış. Sonra da soluğu acilde almışlar. Acile önce Tunç, sonrada sırayla arkadaşları gelmiş. Bir kaç tetkikten sonra anlaşılmış ki yıkamadan yedikleri üstelikte daha olmamış olan erikler midelerine dokunmuş.

Bundan sonra doktorun uyarılarını dikkate alarak bir daha yıkamadan hiç bir şey yemeyeceklerine dair ailelerine ve kendilerine söz vermişler. Burada hikaye bitti, ama size bir sır vereyim mı? Tunç benim arkadaşım ve bende o gün acildeki arkadaşlardan biriydim😂

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın