Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Masalı

👵 Pijamalar giyildi ve dişler fırçalandı ise uyku saati geldi demek ki.
Bu akşamki masal Pamuk prenses ve yedi cüceler. Ama anne ve babanızın bildiği gibi değil. Ben bunu size özel yazdım. Hadi dinleyin o zaman.
Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde develer tellal iken pireler berber iken küçük bir prenses varmış, adı da pamuk prensesmiş. Pamuk prenses bir gün gezintiye çıkmış. Yolu ormana düşmüş. Orman çok güzelmiş, birçok arkadaş ile tanışmış geyik, maymun, zürafa gibi bir çok arkadaş. Onlarla sohbet etmiş, oyunlar oynamış, ağaçlardan meyveler toplayıp yemiş, zamanın nasıl geçtiğini anlamamış. Bir ara etrafına bakmış ve havanın karardığını fark etmiş.

Geri dönmek biraz zor olacak diye düşünüp ormandaki arkadaşlarından yardım istemiş. Zürafa şöyle bir kafasını kaldırıp etrafa bakmış ve yedi cücelerin kulübesini görmüş, “Orada güvende olursun” demiş. Pamuk Prenses ve arkadaşları kulübeye vardıklarında kapı kapalıymış. Başlamışlar beklemeye. Birazdan yedi cüceler işten gelmişler, Pamuk Prensesi kapıda görünce çok mutlu olmuşlar. Hemen içeriye davet etmişler. Pamuk Prenses içeriye girdiğinde gözlerine inanamamış eşyaların hepsi normalinden çok küçükmüş ve her şey den yedi tane varmış. Peki ama ben nerede yatacağım diye düşünürken, yedi cüceler Pamuk Prenses’e yedi tane sandalyeyi birleştirerek bir yatak yapmışlar. Ertesi sabah işe gitmeden önce Pamuk Prenses için çok güzel kahvaltı hazırlamışlar ama uyandırmaya kıyamamışlar. Her biri yanağına birer öpücük kondurup “Belki bir daha buralara gelmezsin, ama bizi hiç unutma çünkü biz seni hiç unutmayacağız” demişler ve gitmişler. Aslında Pamuk Prenses çoktan uyanmış, yataktan kalkmadan yedi cücelerin gitmesini beklemiş, sonrada başlamış şarkılar söyleyerek kulübede temizlik yapmaya. Her tarafı temizledikten sonra ormandaki sebzelerden yemekler hazırlamış, çok güzel bir sofra kurmuş ve beklemiş yedi cücelerin işten dönmesini. Yedi cüceler ise bütün gün Pamuk Prensesi düşünmüş hatta belki gitmemiştir diye onun için bir yatak ve bir sandalye yapmışlar. Akşam olunca eve dönmek için yola koyulmuşlar. Eve vardıklarında gözlerine inanamamışlar. Pamuk prenses gitmemiş üstelikte onlar için bir sürü hazırlık yapmış. Pamuk Prenses’de, Yedi Cüceler’in onun için yatak ve sandalye yapmış olduğunu görünce çok mutlu olmuş.

O günden sonra Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler hep beraber yaşamışlar. Ormandaki arkadaşları da sık sık Pamuk Prenses’i ziyarete gelmiş. Hep beraber mutlu mesut yaşamışlar. Burada da masal bitmiş.
👵 Eğer beğendiyseniz sizin için pamuk prenses ve yedi cüceler’in maceralarını yazarım, böylece ormanda olup biten her şeyi öğrenmiş olursunuz. Şimdi iyi uykular tatlı rüyalar 💕

Daha fazla uzun masal okumak isterseniz Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın