Dişi Ağrıyan Melek’in Hikayesi

Melek sabah yataktan dış ağrısı ile uyandı. Annesinin hazırladığı kahvaltıyı yiyemedi. Dişi o kadar çok ağrıyordu ki okula gitmek istemedi. Daha önce diş doktoruna hiç gitmemişti ama nedense diş doktorundan çok korkuyordu. Fakat dişinin ağrısı o kadar şiddetliydi ki hiç itiraz etmeden annesi ile birlikte diş doktoruna gitmeye razı oldu. Melek’in annesi önce diş doktorunu aradı ve durumu anlattı doktor randevu almadan hemen gelebileceklerini söyledi. Melek’in dişi o kadar çok ağrıyordu ki korkusunu bir tarafa bırakıp bir an önce doktora gitmek istiyordu.

Diş doktoru evlerine çok yakındı. Hemen hazırlanıp yola çıktılar. Dişçiye giden yolun üzerinde her zaman çok severek girdiği oyuncak dükkanı vardı. Üstelik vitrine uzun zamandır beklediği çizgi film kahramanının kostümünü asmışlardı ama Melek dişinin ağrısından onu bile fark etmedi. Nihayet dişçinin kapısına geldiler. Fakat meleğin diş ağrısına bir de korkusu eklendi. Tedirgin bir şekilde muayenehanenin kapısına geldiler. Melek annesinin elini sıkı sıkı tutuyordu sanki ondan güç alıyordu. Danışmada oturan sekreter abla Melek’i gülümseyerek karşıladı, kendisine geçmiş olsun dedi ve korkmaması gerektiğini söyledi. Oysa Melek korkudan dişinin ağrısını bile unutmuştu. Annesinin kulağına eğilerek dişinin ağrısının geçtiğini ve eve gitmek istediğini söyledi. İşte tam da o sırada odanın kapısı açıldı ve doktor hanım gülümseyerek Melek’e seslendi. Melek bu samimi seslenişe gülümseyerek cevap verdi. Doktor hanım Melek’e elini uzattı ve “Merhaba” dedi. Melek’te tedirgin bir şekilde “Merhaba” dedi. Birlikte muayenehane odasına girdiler. Melek’in annesi arkalarından bakakaldı. Sonra kendisi de muayenehane odasına girdi. Melek karşısında gördüğü sandalyeyi uzay gemisi koltuğuna benzetti. Annesinin yardımıyla koltuğa uzandı başını kaldırdığında bir sürü ışık gördü. Doktor hanım maskesini takmış elinde eldivenleri ile çok komik görünüyordu. Melek gülmemek için kendisini zor tuttu hatta tutamadı gülmeye başladı. Annesi ve doktor hanım da gülüyorlardı. Doktor hanım kendisine gözlerini kapatmasını ve bir hayal kurmasın söyledi. Melek gözlerini kapatı ve uzay gemisi kolduğunda oturduğunu hayal etti. Karanlıkta bir sürü yıldızların arasında yolculuk yapıyordu. Bazen yanından başka uzay gemileri geçiyordu ve değişik sesler çıkarıyorlardı. Çok eğlenceliydi.

Doktor hanım muayene bitti gözlerini açabilirsin dediğinde Melek diş doktorunda olduğunu hatırladı. Doktor hanım koltuktan kalkabileceğini söylediğinde çok şaşkındı hiç de korktuğu gibi olmamıştı. Doktor dişlerinin gayet sağlıklı olduğunu sabah akşam fırçalaması gerektiğini, dişinin ağrısınında bir gece önce yediği fındığın dişinin arasına girdiği için olduğunu söyledi. Doktor haklıydı Melek dün gece uykusu çok geldiği için dişlerini fırçalamadan yatmıştı. Doktorunun anlattıklarını can kulağıyla dinleyen Melek bundan sonra dişlerine çok özen göstereceğine sabah akşam fırçalayacağına ve sık sık doktoruna kontrole geleceğine söz verdi.

Dişçiden çıktıklarında Melek çok mutluydu bir bu yaşadıklarını arkadaşlarına anlatmak için sabırsızlanıyordu. Eve dönerken oyuncakçının vitrindeki kostüm dikkatini çekti. Annesi meleğin bu kostümü uzun zamandır beklediğini biliyordu birlikte içeriye girdiler, annesi kendisine bugünün anısına bu kostümü hediye almak istediğini söyledi. Melek sevinçten annesinin yanaklarını öptü teşekkür etti. Evden çıkarken çok mutsuz olan melek dönüş yolunda bir o kadar mutluydu. Artık dişi ağrımıyordu üstelik artık diş doktorundan da korkmuyordu ve en sevdiği kostüm bugünün anısına annesi tarafından kendisine hediye edilmişti. Ertesi gün okulda öğretmeni ve arkadaşlarına anlatacağı çok güzel bir de anısı olmuştu.
Melek o günden sonra dişlerine çok özen gösterdi ve diş doktoru olmaya karar verdi.

Daha fazla çocuk hikayesi okumak isterseniz kategorimizi incleyebilirsiniz.

Yorum yapın