Fırtına ve Yeni İşinin Hikayesi

Fırtına simsiyah tüyleri olan yavru bir taymış. Küçük bir at çiftliğinde yaşıyormuş. Anne ve babası çiftliğin en gözde atlarındanmış. Fırtına’yı diğer atlardan ayıran özelliği cesareti, gücü ve iyi kalpli oluşuymuş. Herkes onun ileride çok iyi bir koşucu olacağını düşünüyormuş.

Bir gün Fırtına ormanda tek başına koşarken birden bir ağaç devrilmiş ve fırtınanın ayaklarının üstüne düşmüş. Fırtına saatlerce orada acı içinde kıvranmış, yardım gelmesini beklemiş. Nihayet Fırtına’nın yokluğunu fark eden arkadaşları ve sahibi başlamışlar aramaya. Neyse ki hava kararmadan bulmuşlar Fırtına’yı. Hep birlikte ayaklarını ağacın altından kurtarmışlar ve çiftliğe getirmişler. Veteriner geldiğinde çok endişeliymiş. Tedavisini yapmış yaralı bacağını sarmış bir kaç güne iyileşir ancak bir daha çok uzun koşamaz demiş. Fırtına ve arkadaşları bu duruma çok üzülmüşler. Fakat sahibi Fırtına’nın üzülmemesini, onu daha mutlu olacağı bir iş için hazırlayacağını söylemiş. Fırtına bugüne kadar hep anne ve babası gibi iyi bir koşucu olma hayali kurmuş onu mutlu edebilecek başka bir şey hayal bile edemiyormuş. Bir gün çiftliğe bir çocuk gelmiş. Atları çok seviyor ama daha önce hiç ata binmediği için biraz korkuyormuş. Fırtına’nın sahibi çocuğu Fırtına ile tanıştırmış. Çocuk ve Fırtına kısa sürede çok iyi arkadaş olmuşlar her gün beraber çiftlikte dolaşmışlar. Artık çocuk iyi bir at binicisiymiş.

O günden sonra Fırtına birçok çocuğa binicilik dersi vermiş. Onun sayesinde çocuklar ata binmeyi öğrenmişler. Fırtına belki çok hızlı koşan bir at olmamış ama çok iyi bir öğretmen olmuş ve bu durumdan çok mutluymuş. Bir gün sende ata binmek istersen kim bilir belkide Fırtınayla tanışırsın onunla arkadaş olursun.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın