Sevgi ve Kardeşi Sevim’in Hikayesi

Sevgi ve kardeşi Sevim uzun zamandır annelerinden bir kedi istiyorlardı. Annesi kedi almanın büyük sorumluluk olduğunu üstelikte hayvanların parayla satılmasının doğru olmadığını söylüyordu.

O gün okul dönüşü bir ağacın dibinde yaralı bir kedi gördüler. Kedi bembeyaz yavru bir kediydi. Belli ki uzun zamandır bir şey yememişti. Açlıktan ve soğuktan tir tir titriyordu. Sevgi kardeşine “Kediyi burada bu şekilde bırakamayız, ama annemize sormadan da bir şey yapmamız doğru olmaz” dedi. Sevim hemen eve koştu gördüklerini annesine anlattı. Birlikte aşağıya indiler. Gerçekten de kedinin yardıma ihtiyacı vardı. Annesi hemen küçük bir kutunun içine havlu serdi, kediyi dikkatli bir şekilde içine koydu arabaya bindiler ve veterinere gittiler. Veteriner kedinin yarasının önemli olmadığını ancak uzun zamandır aç kaldığı için serum takmak gerektiğini söyledi. Serum bittiğinde yavru kedi sanki biraz daha iyiydi gözlerini açtı ve teşekkür eder gibi etrafına baktı. Gözleri o kadar güzeldi ki herkes bir anda “Adı Boncuk olsun” dedi. Veteriner Boncuk için birde vitamin verdi. Sevgi ve Sevim annelerinin gözünün içine bakıyordu. Anneleri “Hadi bakalım evimizin yeni üyesinin ihtiyaçlarını seçin” dedi. İkisi de mutluluktan havalara uçtu. Kedi yuvası, kedi tuvaleti, kedi kumu, kedi maması ve oyuncaklarını aldılar sonrada hep birlikte eve döndüler.

Babaları Boncuğun hikayesini duyunca duygulandı ve kabullendi. Çünkü oda hayvanların parayla satın alınmasına karşıydı. Boncuk birkaç gün sonra iyice iyileşti. Yeni evine ve ailesine kısa sürede alıştı. Sevgi ile Sevim de sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirdiler. Bu şekilde uzun yıllar mutlu mesut yaşadılar..

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın