İki Yakın Arkadaşın Hikayesi

İki çocuk aynı apartmanda doğmuş büyümüş ve çok iyi iki arkadaş olmuşlar. Aralarında sadece bir kaç ay varmış. Anne ve babaları da çok iyi anlaştıkları için birbirleriyle çok zaman geçirmiş bütün ilklerini beraber yapmışlar. İlk deniz tatili, ilk sinema, ilk bisiklet bütün bunları ilk kez beraber yapmışlar. Arada küskünlükleri olsa da hemen barışmışlar. Sırada gene bir ilk varmış oda okula başlamakmış.

O sabah erkenden kalkıp okul kıyafetlerini giymişler ve çantalarını da alıp apartmanın önünde buluşmuşlar. Okula kadar el ele tutuşmuş onlar önde anneleri arkada yürümüşler. Okula vardıklarında ikisi de çok heyecanlı ve mutluymuş. Ancak sınıflarının ayrı olduğunu öğrenince çok üzülmüşler hatta sınıflarına girmek istememişler. Öğretmenleri onlarla tanışıp ikna edince ancak o zaman ayrıla bilmişler. İlk günler biraz zor olsa da birkaç gün sonunda alışmışlar. Artık birbirlerine anlatacak o kadar çok şeyleri oluyormuş ki, okuldan sonra buluşup ders yapmak yeni arkadaşlarından bahsetmek çok eğlenceliymiş.

İyi arkadaş olmak için hep beraber olmalarına gerek olmadığını ayrı olsalar da hep arkadaş olarak kalabileceklerini öğrenmişler. Hatta yıllar sonra uzaklara taşındıklarında bile hafta sonlarında buluşmuşlar ve çok iyi iki arkadaş olmaya devam etmişler. Birbirlerini hiç yalnız bırakmamışlar. Birçok ilki beraber yapmaya devam etmişler.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın