Kar ve Arkadaşlarının Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde orman okuluna giden yavru tavşan varmış. Yavru tavşanın adı Kar’mış. Kar, arkadaşlarını çok seviyormuş. Her sabah keyifle hazırlanıyor, okuluna gidiyormuş.

Günlerden bir gün yavru tavşan Kar, okula gitmek için hazırlanmış. Ama kapıdan çıkarken beslenme çantasını almayı unutmuş. Beslenme çantasını almadığını, arkadaşlarının beslenme çantalarını görünce anlamış. Bu duruma biraz üzülmüş ama hem karnı çok tokmuş hemde arkadaşları belki yiyeceklerinden paylaşır diye düşünmüş. Kar ve arkadaşları güzelce derslerini dinlemiş ve çok çabuk dersler bitip, yemek yeme saati gelmiş. Herkes beslenme çantasında ki yiyecekleri çıkarmış ve yemeğe başlamış. Ama Kar’ın çıkarıp yiyecek bir beslenme çantası yokmuş. Kar herkes yemek yerken kitabını çıkarmış ve okumaya başlamış. Yanında oturan arkadaşı kaplumbağa hemen yemeğinden bir parça koparıp Kar’a vermiş. Kar arkadaşına çok teşekkür etmiş. Bunu gören diğer öğrenci hayvanlar yemeklerinden birer parça koparıp Kar’a vermiş.

Kar arkadaşlarının bu davranışı için çok mutlu olmuş. Hepsine tek tek teşekkür etmiş. Bütün arkadaşlar hep birlikte yemeklerini yemiş. Bunu gören öğretmen kanguru bütün öğrencileri ile gurur duymuş. Karnı aç olan biri ile yemeğini paylaşmanın ne kadar önemli bir şey olduğunu ve bunu öğrencilerinin içlerinden gelerek yaptığını görünce çok duygulanmış. Hepsine tek tek teşekkür etmiş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Çocuk Masalları Kısa kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın