İyilik Prensesi Mina’nın Masalı

👵 Merhaba bugünkü masalımızı küçük bir prenses için özel yazdım. Bakalım beğenecek misiniz? İsterseniz sizin için de, size özel bir masal yazabilirim. İstemeniz  yeterli.
Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, develer tellal iken pireler berber iken ülkenin birinde, küçük şirin bir evde, belkide Şirinler’in evinde minik bir bebek dünyaya gözlerini açmış. Ailesi uzun zamandır bu anı bekliyormuş. Bebek o kadar güzelmiş ki bakmaya kıyamıyorlarmış. Annesi bebeği kucağına almış, öpüp koklamış. İşte tamda o sırada her yer ışıl ışıl parlamış ve odaya bir peri gelmiş. Peri annesine “Sana dünyanın en güzel kızını getirdim, ona çok iyi bak, o bir prenses, adı da Mina” demiş ve gitmiş. Annesi de periyi dinlemiş, bebeğine Mina adını koymuş ve ona çok iyi bakmış.

Mina her geçen gün büyüyor büyüdükçe de güzelleşiyormuş. O kadar güzel bir kız olmuş ki, simsiyah saçları pırıl pırıl parlıyormuş. Mina’nın namı çoook uzaklarda bile  duyulmuş. Adına masallar yazılmış. Sevimli mi sevimli, neşeli mi neşeli, Şirinler’den de şirin küçük bir kız çocuğu olmuş. Arkadaşları Mina’yı çok seviyormuş. Herkes ona prensesim, pamuğun diye sesleniyormuş. Mina bir gün annesine “Ben iyilik prensesi olmak istiyorum Dünyada ki bütün hayvanlara iyilik yapmak istiyorum” demiş. O gece uyurken rüyasında odası ışıl ışıl parlamış, içinden bir peri çıkmış ve peri ona sihirli bir söz söylemiş “Ben pamuğum, ben prensesim, ben hayvanların pamuk prensesiyim.” “Bu sözü ne zaman söylersen Dünyada ki bütün hayvanlara istediğin iyiliği yapabilirsin” demiş. Ertesi sabah Mina hemen o sözü hatırlamış, dışarıya çıkmış ve gördüğü yaralı bir kuşa söylemiş. Kuş hemen iyileşmiş ve başlamış uçmaya, sonra hasta bir kediye söylemiş, oda iyileşmiş. Derken köyde hastalanan bütün hayvanları o sihirli sözle iyileştirmiş. Artık Mina bir iyilik prensesiymiş.

Yıllar bu şekilde gelmiş geçmiş. Mina büyümüş çok güzel bir genç kız olmuş. Ama bir gece rüyasına yine aynı peri girmiş ve ona “Artık sihirli söz söylemene gerek yok, sen istersen kendi başarınla hayvanları iyileştirebilirsin” demiş. Mina sabah uyandığında artık sihirli sözlerin bir işe yaramadığını anlamış, çok üzülmüş ve hemen durumu annesine anlatmış. Annesi perinin ona ne demek istediğini anlamış ve Mina’ya “Sen zaten benim pamuk kalpli prensesimsin ama iyilik prensesi olarak kalmak istersen okuyup veteriner olman yeterli, böylece dünyadaki bütün hayvanlara yardım etmeye devam edebilirsin” demiş. Mina zaten çok inatçı bir kızmış ve inat etmiş, çok çalışmış, okulunda çok başarılısı olmuş sonunda da Veteriner olmuş. Dünyadaki bütün hayvanları iyileştirmeye devam etmiş. Burada da Prenses Mina’nin, pardon Pamuk Prenses Mina’nin masalı bitmiş.

Daha fazla uzun masal okumak isterseniz Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın