Melek ve Ailesinin Sınavı Hikayesi

Melekler her cumartesi kahvaltıdan sonra anne ve babası ile alışverişe gider, evin ihtiyaçları alınır sonrada bir yerlerde oturulup bir şeyler yer eve  öyle dönerlermiş. Her hafta sonu Melek’e ihtiyaç harici istediği bir kaç şeyi mutlaka alırlarmış. Bazen oyuncak, bazen kıyafet.

O gün günlerden gene bir cumartesiymiş. Melek kahvaltıya indiğinde anne ve babasının biraz üzgün olduğunu görmüş ancak önemli bir şey olduğunu düşünmemiş. Nasıl olsa dışarı çıkınca keyifleri yerine gelir demiş. Kahvaltı boyunca kimse konuşmamış. Melekte sessizliği bozmak ortamı neşelendirmek için annesine o gün alışverişte kendisi için bir saat ve birde oyuncak istediğini söylemiş. Annesi normalinde tepki verir sorular sorarmış ama o gün tepkide vermemiş, soruda sormamış. Kahvaltı bittikten sonra Melek hazırlanmak için odasına çıkacakken annesi “Biraz konuşalım” demiş ve kolundan tutup salona geçmişler. Melek o zaman durumun ciddi olduğunu anlamış ve dinlemeye başlamış. Annesi anlatıyor Melek dinliyormuş. Annesi “Bak Meleğim babanın çalıştığı firma zor günler geçiriyor, belkide kapanacak. Bu yüzden baban bir müddet maaş almadan firmanın toparlanmasını bekleyecek. Bu süre uzayabilir, bizde babana destek olmak için bazı harcamalarımızı kısıtlamamız gerekebilir, tekrar işe başlayana kadar” demiş.
Melek annesinin söylediklerini can kulağıyla dinlemiş Bir taraftan da artık büyüdüğünü hissetmiş. Melek önce annesine sonrada babasına sarılmış. Sadece “Anladım” demiş. O hafta sonu ve sonraki hafta sonları alışveriş gezmeleri yapmamışlar. Bunun yerine park gezmeleri yapmışlar. Annesi evde çay demliyor hep beraber parka gidiyorlarmış. Bazen de piknik yapıyorlarmış. Melek bu durumdan hiç şikayetçi değilmiş. Hatta bazı şeylerin ihtiyaç olmadan alınmasının gerek olmadığını anlamış. Melek okuldan arta kalan zamanının çoğunu evde geçiriyor, babasının evde kaldığı bu dönemi onunla etkinlikler yaparak değerlendiriyormuş.

Bir gün telefon çalmış ve Melek’in babasının tekrar işe başlayabileceğini söylemişler. Melek ve ailesi çok mutlu olmuş. Tekrar normal hayatlarına dönmüşler. Ancak bazı alışkanlıkları değişmiş, örneğin artık lüzumsuz alışverişler yapmıyorlarmış, dışarıda yemek yemek yerine piknik yapıyorlarmış. Çünkü böylede çok mutlularmış ve eğleniyorlarmış. Hatta Melek harçlıklarını biriktirip kendi ihtiyaçlarının bir kısmını kendi alıyormuş. Böylece iyi ve kötü günde nasıl aile olunur sınavını başarıyla tamamlamışlar.
Burada da hikayemiz bittiiii.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Çocuk Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın