Oklu Kirpi ve Kuşun Masalı

Bir zamanlar, ormanın derinliklerinde Oklu Kirpi adında bir kirpi yaşardı. Oklu Kirpi çok yalnızdı, çünkü diğer hayvanlar onunla arkadaş olmak istemezlerdi. Onun oklarına batmaktan korkarlardı. Oklu Kirpi de çok üzülürdü, çünkü o aslında çok iyi kalpli ve arkadaş canlısı bir kirpiydi.

Bir gün, Oklu Kirpi ormanda dolaşırken, bir ağacın altında yaralı bir kuş gördü. Kuşun kanadı kırılmıştı ve uçamıyordu. Oklu Kirpi hemen yanına koştu ve ona yardım etmek istediğini söyledi. Kuş, Oklu Kirpi’nin oklarından korktu, ama onun iyi niyetli olduğunu anladı. Oklu Kirpi, kuşu sırtına alarak, yakınlardaki bir göle götürdü. Orada, kuşun kanadını suyla yıkadı ve bir yaprakla sararak iyileşmesini bekledi. Oklu Kirpi ve kuş, birlikte zaman geçirerek arkadaş oldular. Kuş, Oklu Kirpi’nin aslında çok nazik ve eğlenceli bir kirpi olduğunu gördü. Oklu Kirpi de kuşun çok akıllı ve sevimli bir kuş olduğunu fark etti. Bir süre sonra, kuşun kanadı iyileşti ve uçmaya başladı. Ama Oklu Kirpi’yi yalnız bırakmak istemedi. Ona, ormanda başka hayvanlar olduğunu ve onlarla tanışabileceğini söyledi. Oklu Kirpi, bu fikri çok sevdi ve kuşla birlikte ormanın diğer köşelerine doğru yola çıktılar. Yolda, Oklu Kirpi ve kuş, bir sincap, bir tavşan, bir kaplumbağa ve bir tilkiyle karşılaştılar. Bu hayvanlar da Oklu Kirpi’nin oklarından korktular, ama kuş onlara Oklu Kirpi’nin ne kadar iyi bir kirpi olduğunu anlattı. Oklu Kirpi de onlara yardım etmek için elinden geleni yaptı. Sincabın fındık toplamasına, tavşanın havuç yetiştirmesine, kaplumbağanın kabuğunu temizlemesine ve tilkinin kuyruğunu taramasına yardım etti.

Böylece, Oklu Kirpi ve kuş, yeni arkadaşlar edindiler. Oklu Kirpi artık yalnız değildi. Her gün, arkadaşlarıyla birlikte ormanda oyunlar oynar, şarkılar söyler, hikayeler anlatır ve eğlenirdi. Oklu Kirpi’nin okları, artık kimseyi korkutmuyor, aksine onları koruyor ve ısıtıyordu. Oklu Kirpi, arkadaşlarının onu sevdiğini ve kabul ettiğini hissediyordu. Ve çok mutluydu.

Kısa masal okumayı seviyorsanız Kısa Masal kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın