Özgür Balık Masalı

Bugün size özgürlüğün masalını anlatacağım umarım beğenirsiniz ❤
Küçük balık akvaryumum içinde bir oraya bir buraya yüzüyormuş. Ama nedense canı çok sıkılıyormuş, çünkü daracık bir yerde yalnız yaşamak hiç de eğlenceli değilmiş. Evet her gün düzenli olarak yemeği veriliyormuş yani karnı tok sırtı pekmiş ama genelde bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyormuş.

Birgün yanına bir balık getirmişler. Balık kendisinden biraz daha büyükmüş. Önce biraz korkmuş ama sonra onunla arkadaş olmuş. Büyük balık daha önce hiç akvaryumum da yaşamamış o engin uçsuz bucaksız denizlerden gelmiş. Kuyruğu yaralı olduğu için yüzememiş kıyıya vurmuş ve tedavi edilmek için buraya getirilmiş. Ama akvaryumda şimdiden daralmış. Sürekli denizleri, oradaki balıkları, bitkileri yaşadığı maceraları en önemlisi de özgürlüğünü anlatıp anlatıp duruyormuş. Evet orada hayat daha zormuş yemeği hazır önüne gelmiyormuş. Bazen aç kalıyor, bazen üşüyormuş ama buna rağmen bir an önce iyileşip tekrar özgürlüğüne kavuşacağı günü sabırsızlıkla bekliyormuş. Küçük balığın son günlerde duyduğu şeyler kafasını epeyce karıştırmış, en çokta özgürlük. Daha önce hiçbir anlam ifade etmeyen bu kelime artık oncuda heyecanlandırıyormuş. Günler böyle gelip geçerken misafir balığın yaralı olan kuyruğu iyileşmiş. Artık geldiği yere denizlere dönme vakti gelmiş çatmış. Ancak özgürlüğüne kavuşacağı için sevinirken bir taraftan da küçük balığı orada bırakmaya gönlü razı değilmiş. Aklına bir fikir gelmiş ve bunu küçük balıkla paylaşmış. “Eğer istersen buradan seninle beraber gideriz” demiş. “İyi ama nasıl olacak bu iş” demiş küçük balık. “Sen bana güven, hiçbir şey yapmana gerek yok” demiş misafir balık.

İşte tam o sırada bir balık filesi girmiş akvaryumun içine ve misafir balığı filenin içine almış. Her şey çok çabuk gelişmiş. O filenin içine girerken küçük balığı ağzının içine almış bile. Biraz sonra ikisi birden kendini denizin serin sularında bulmuşlar. Ne olduğunu anlamayan küçük balık arkadaşının ağzını açması ile karanlıktan aydınlığa esaretten özgürlüğüne kavuşmuş. Ve o günden sonra denizlerde yasamaya başlamış, bu pekte kolay değilmiş ama özgür olmak her şeye değermiş.
Buladada masal bitmiş.
Dilerim ki hayatınız boyunca hep özgür olun.

Uzun masal okumayı seviyorsanız Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın