Sevgi ve Su Hikayesi

Sevgili canlar bugün size suyun önemini anlatan bir hikâye yazmak istedim bakalım beğenecek misiniz?
Sevgi ile arkadaşı her sabah birlikte okula gidiyorlardı. O gün yolun yarısında arkadaşı Sevgi’ye “Biraz hızlanabilir misin, tuvaletim geldi de “dedi. Sevgi “Of yine mi, dünde yolda tuvaletin gelmişti” deyip koşmaya başladılar. Okula varır varmaz arkadaşı hemen tuvalete gitti.

Sevgi beklemeyi hiç sevmiyordu. Üstelik bugün çok heyecanlıydı çünkü dün sınıf öğretmeni müzik dersinde isteyen herkese şarkı söylettirecekti. İki ders sonra teneffüste birlikte söyleyecekleri şarkıyı prova yapıyorlardı ki arkadaşı ” Çok üzgünüm ama tuvalete gitmem gerekiyor” dedi. Sevgi “Of ya yine mi hadi çabuk gel” dedi. Dedi ama bir taraftan da “İyili benim bu kadar sık tuvaletim gelmiyor” diye aklından geçirdi. Neyse ki ders çok eğlenceli geçti, şarkılarını çok güzel söylediler. Bugünde okulda güzel bir gün geçirmişlerdi bunun sevinciyle sınıftan çıkarken Selma gözlerine inanamadı arkadaşı yine tuvalete gitmişti. Dönüş yolunda Sevgi arkadaşına neden bu kadar sık tuvalete gittiğini sordu. Arkadaşı “Çok su içiyorum ondan” dedi. Sevgi içinden iyili ben bu kadar çok su içmiyorum diye geçirdi. Birkaç gün sonra Sevgi kendini halsiz hissettiğini fark etti. Eskisi gibi canı koşup oynamak istemiyordu. En sevdiği beden dersine bile girmek istememişti. Durumu annesine söyledi ve birlikte doktora gittiler. Doktor Sevgi’yi iyice muayene etti bazı tahliller yaptırmasını istedi, birkaç gün sonraya randevu verdi. Randevu günü Sevgi iyice halsizdi üstelik başsıda ağrıyordu. Doktor Sevgi’ye tahlil sonuçlarını söylerken “Endişe edilecek bir durum yok vücudun susuz kalmış. Günde içmen gereken suyu içmemişsin ve bu sende halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı gibi belirtiler göstermiş eğer yeteri kadar su içmezsen zamanla başka organlarında bundan etkilenir ve ciddi rahatsızlıkların ortaya çıkabilir. Sana tavsiyem günde ortalama iki litre su içmen. Bu alışkanlığı edinmek çok zor değil kendine bir şişe almalı ve onu sürekli yanında bulundurmalısın. Unutma ki vücudumuzun yüzde atmışı su. Ayrıca vücudunuzdaki bazı mikropları idrar yoluyla atıyoruz” dedi.

Doktora teşekkür edip muayeneden çıktılar. Yolda annesi ile birlikte kendisine bir su matarası aldılar. O günden sonrada günde en az iki litre su içti ve tekrar eski sağlığına kavuştu. Burada da hikayem bitti, umarım beğenmişsinizdir.
Su içmeyi unutmayalım, arkadaşlarımızı da su içmeye teşvik edelim.

Hikâye okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın