Sevimli Aslan Ailesinin Masalı

Bir varmış bir yokmuş ormanda yaşayan bir aslan ailesi varmış. Baba aslan, anne aslan ve yavru aslandan oluşan bu aslan ailesi diğer aslan aileleri gibi yırtıcı değilmiş, aksine çok sevimlilermiş. Meyve yiyerek beslenirlermiş. Adaletli ve dürüstlermiş. Ormanda yaşayan küçük, büyük bütün hayvanlar tarafından sevilirlermiş. Hiç bir hayvan onlardan korkmaz, hatta arkadaşlık yaparlarmış.

Mesela baba aslanın en yakın arkadaşı geyikmiş. Onlarla geyik muhabbeti yaparmış. Anne aslan ise zürafalarla çok iyi dostmuş, ormanda sürekli gezintiye çıkarlarmış. Hatta akşam yemekleri için ormandaki uzun ağaçlardan meyve toplamasına yardım ederlermiş. Diğer aslanlar bu durumu şaşkınlıkla seyrederlermiş. Yavru aslanın ise o kadar çok arkadaşı varmış ki hiç canı sıkılmazmış. Bazen maymunlarla muz yer, bazen arılardan bal ister, bazen de farelerle fındık toplarmış. Bir gün ormanda yaşayan bütün aslanlar hastalanmışlar. Bir tek sevimli aslan ailesine bir şey olmamış. Diğer aslanların hastalandığını öğrenen aslan ailesi ormanda yaşayan diğer hayvanlara haber vermişler ve hep birlikte aslanları iyileştirmek için toplanmışlar. Bir çok bitkinin karışımından özel ilaç yapmışlar. Ancak korkudan hiçbiri ilacı içirmek için aslanlara yaklaşamamış. Sevimli aslan ailesi arkadaşlarının yaptığı ilacı hasta aslanlara tek tek içirmiş ve başlamışlar beklemeye.

Birkaç gün sonra hasta aslanlar iyileşmeye başlamış. Gerçekten de ormanda yaşayan hayvanların yaptığı ilaç aslanlara iyi gelmiş, hepsi eski sağlığına kavuşmuş. O günden sonra aslanlar ve ormanda yaşayan diğer hayvanlar barış ilan etmiş ve hiç kavga etmeden mutlu mesut yaşamışlar.

Kısa masal okumak isterseniz Çocuk Masalları Kısa kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın