Sinsin ve Rafi’nin Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın birinde küçük, sevimli bir kulübede yaşayan sincap ailesi varmış. Bu ailenin yavru bir sincapları varmış, adı da Sinsin miş. Sinsin, ormanın en akıllı sincaplarından biriymiş. Annesini ve babasını hiç üzemez, eve hiç geç kalmaz ve hiç yaramazlık yapmazmış. Sinsin bu kadar uslu bir yavruyken, ormanın en yaramaz yavrusu fare Rafi onun en yakın arkadaşıymış.

Günlerden bir gün Sinsin ve Rafi çimlerin üzerinde oynuyormuş. Yaramaz Rafi’nin aklına bir fikir gelmiş “Nehirde Yüzmek”. Rafi, Sinsin’e nehirde yüzmek için ısrar etmiş ama Rafi bunun tehlikeli olduğunu ve asla yapmamaları gerektiğini söylemiş. Yaramaz Rafi arkadaşını dinlememiş ve nehre doğru koşmaya başlamış. Sinsin onu yalnız bırakmamak için arkasından gitmiş Rafi tam suya atlayacak iken “Dur Rafi, bu çok tehlikeli” demiş. Rafi “Bir şey olmaz” deyip hoop suya atlamış. Sinsin arkadaşını izlemeye başlamış bir kaç dakika sonra Rafi ortalıktan kaybolmuş. Sinsin arkadaşı için paniklemeye başlamış ve onu aramak için nehrin kenarında koşmuş koşmuş. Biraz ileri de Rafi’nin çırpındığını görmüş. Düşünmeden atlamış ve arkadaşına doğru yüzmüş, kolundan tuttuğu gibi kıyıya yüzmüşler ve Sinsin ile Rafi rahat bir nefes almış. Sinsin “Ben bunun tehlikeli olduğunu söylemiştim Rafi” demiş. Rafi “Haklısın, keşke seni dinleseydim özür dilerim” demiş.

Sinsin bunun önemli olmadığını, ama çok dikkatli olması gerektiğini söylemiş. Rafi arkadaşına tekrar teşekkür etmiş ve iki arkadaş evlerinin olduğu yere geri dönmüş. Rafi eve girmeden “Beni herkes çok yaramaz, seni herkes çok uslu olarak biliyor. Bu kadar yaramaz olmama rağmen nasıl benimle arkadaşlık yapıyorsun?” diye sormuş. Sinsin “Senin yaramaz olman arkadaş olmamıza engel değil ki. Bence ikimiz arkadaşlığımızı dengeliyoruz. İyi ki arkadaşımsın Rafi” demiş. Rafi arkadaşının sözleri üzerine çok mutlu olmuş, yaramaz olsa da onu çok seven bir arkadaşı olduğu için çok mutluymuş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Çocuk Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın