Tavşan Kardeşlerin Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın birinde yaşayan taşan ailesi varmış. Bu tavşan ailesinin iki tane yavru tavşanları varmış. İsimleri de Tina ve Rina mış. Tina ve Rina hiç iyi anlaşamıyor sürekli tartışıyor hatta birbirlerine küsüyorlarmış. Annesi yavrularının bu durumuna sürekli müdahale ediyor ama bir türlü çözüm bulamıyormuş. En sonun da aklına bir fikir gelmiş yavruları bir süre ayrı tutma..

Günlerden bir gün yavru tavşanlar oyuncaklar yüzünden tartışmaya başlamış. İkisi de oyuncakların kendisinin olduğunu söylüyor en sonunda çığlık çığlığa ağlıyorlarmış. Bu tartışmanın üzerine anne tavşan iki yavrusunu da yanına çağırmış “Çocuklar ben artık sürekli kavga etmenizden çok yoruldum. Tina sen anneannene Rina sende babaannene gidiyorsun” demiş. Rina ve Tina annelerine “Hayır” diyememişler ve ikisi de evden çıkıp nenelerine gitmişler. Rina ve Tina ilk iki gün tek başlarına oldukları için çok mutlularmış. Oyuncakları ile kendileri oynamışlar, kavga edecek neden bulamamışlar. Ama bir kaç gün sonra sıkılmaya birbirlerini özlemeye başlamışlar. İkisi de oyuncaklara ellememeye, küs bir şekilde oturmaya başlamışlar. Bunun üzerine Anneanne ve Babaanne tavşan hemen anne tavşanı aramış ve Rina ile Tina’nın mutsuz olduklarını anlatmışlar.

Anne tavşanda çocuklarının akıllandıklarını düşünmüş ve gidip kardeşleri almış. İki kardeş evde birbirlerini gördüklerinde çok sevinip kucaklaşmışlar. İkisi de birbirleri olmadan çok sıkıldıklarını anlamışlar. O günden sonra bir daha hiç kavga etmemiş, mutlu mesut yaşayamışlar. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Çocuk Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın