Yumoş ve Naz’ın Masalı

“Merhaba arkadaşlar ben upuzun bembeyaz pufidik tüyleri, boncuk gibi gözleri olan sevimli, minnak bir ayıcığım. Adım “Yumoş”. Eğer isterseniz sizin bu gece ki uyku arkadaşınız olur, beraber uykuya dalar belkide rüyanızda sizinle buluşabiliriz. Ne dersiniz, bu gece ki masal benim masalım olsun mu?”

Ben gözümü bir oyuncakçı dükkanının vitrininde açtım. Etrafımda bir sürü rengarenk, ışıl ışıl oyuncaklar vardı ve her biri birbirinden güzeldi. Üstelik, hareket eden müzik çalan hatta konuşan oyuncaklardı bunlar. Oysa ben bir köşede öylece duruyor hiçbir şey yapamıyordum. Ama genede çok mutluydum. Vitrinden dışarıyı seyretmek çok eğlenceliydi. Bazen oyuncak arkadaşlarım gidiyor yerine başka oyuncaklar geliyordu. Bende onlarla tanışıp sohbet ediyordum. Vitrinin önünde duran çocuklara tatlı tatlı gülümsüyordum. Nasıl olsa beni kimse bu güzel oyuncakların arasından beğenip almaz diye düşünüyordum. Zaten bende pek bir yere gitmek istemiyordum. Ama bir gün küçük bir kız ile göz göze geldik. Sapsarı upuzun saçları olan güzel mi güzel bir kızdı. İçim ısındı. Ertesi gün, daha ertesi gün, küçük kız hep geldi ve biz hep bakıştık. Oda ne? O gün küçük kız annesi ile birlikte geldi ve oyuncakçı dükkanına girdiler. Küçük kıza annesi “Bugün senin doğum günün istediğin bir oyuncağı alabilirsin” dedi. Küçük kız sevinçle yanıma geldi ve eli ile beni göstererek “İşte yeni uyku arkadaşım“ dedi. Tezgahtar bana doğru geldi elini uzattı ve beni aylardır durduğum vitrinden çıkardı. Kalbim yerinden çıkacak kadar heyecanlanmıştım. Bir tarafta oyuncak arkadaşlarım diğer yanda hiç tanımadığım ama ilk görüşte içimin ısındığı bir kız. Tezgahtar beni küçük bir hediye paketine koydu ve kıza uzattı. Yolda birbirimizi göremedik ama küçük kızın sevincini hissediyor, bende seviniyordum.

Yeni bir hayata doğru gidiyordum. Eve gelip paketimi açtıklarında çok güzel bir odada buldum kendimi. Burası benim yeni yuvamdı. Küçük kız “Merhaba ben Naz, izin verirsen sana “Yumoş” demek işitiyorum bundan sonra senden hiç ayrılmayacağım hatta her gece beraber uyuyacağız sen benim uyku arkadaşım oldun” dedi. Çok mutlu oldum. Bazen güldük bazen ağladık. Ama birbirimizden hiç ayrılmadık. Benim bu geceki masalım da burada bitti. Naz ile olan maceralarım hiç bitmedi. Dinlemek istersen yarın akşam sana piknikte nasıl kaybolduğumuzu anlatırım. Umarım seninde benim gibi bir uyku arkadaşın vardır. İyi uykular. Tatlı rüyalar. Görüşürüz.

Daha fazla Uyku Masalları okumak isterseniz linke tıklaya bilirsiniz.

Yorum yapın