Melek’in Hafta Sonu Hikayesi

Melek sabah yataktan kalktı, elini yüzünü yıkadı, elbiselerini giydi ve saçını taradı. Bugün okul yoktu kesin ailesi ile bir yerlere giderlerdi. Özenle hazırlandıktan sonra kahvaltı yapmak için aşağıya indi. Hafta sonu kahvaltıları çok eğlenceli ve lezzetli oluyordu. Annesi babasının sevdiği yumurta salatasını ve Melek’in sevdiği pancake ki, yanında da sıcak çikolata ile muhteşem bir kahvaltı hazırlıyordu. Fakat Melek aşağıya indiğinde annesi yerine babasını mutfakta buldu.

Babası annesinin biraz üşüttüğünü ve yatıp dinlenmesi gerektiğini, ona çorba hazırladığını söyledi. Melek annesine bakmak için odasına gittiğinde annesinin uyuduğunu gördü. Hemen babasına yardım etmek için mutfağa gitti. Babası köyden getirdikleri tarhanayla tarhana çorbası yapıyordu. Evde kim hastalansa annesi onlara tarhana çorbası yapardı. Şimdi sıra onlardaydı. Ev mis gibi tarhana kokuyordu. Anneannesi kış için özenle hazırlayıp göndermişti tarhanaları. Babası yanına ekmek de kızarttı. Melek tepsiyi hazırladı. Çorba, kızarmış ekmek ve bahçeden kopardığı papatyaları da suya koyup tepsinin kenarına koyunca annesinin yemeyi hazırdı. Babasıyla birlikte annesini uyandırmaya gittiler annesi tepsiyi görünce çok mutlu oldu. Yavaşça yatağından doğruldu ve çorbayı bir güzel içti. Arkasından da babasının verdiği ilaçları içti ve tekrar uyumak istediğini söyledi. Melek ve babası annesinin odada yalnız kalmasını istemedikleri için oturma odasında koltuğa yatak yaptılar ve annesini oraya yatırdılar. Annesi çok geçmeden tekrar uyudu. Melek ve babası önce birlikte çorba kahvaltısı yaptılar sonrada birlikte mutfağı topladılar. Daha sonra evi toplamak, çamaşırları yıkamak ve bahçeye asmak için iş bölümü yaptılar. Bütün bunları yaparken çok eğlendiler. Arada annesi için ıhlamur, portakal suyu gibi C vitamini içeren içecekler hazırlıyorlardı. Annesi de her uyandığında onlara bazı talimatlar veriyor sonrada tekrar uyuyordu. Bol bol sıvı içen annesi bütün gün yattı.

Akşam olduğunda kendini biraz daha iyi hissediyordu. Fakat o gün Melek ve babası çok yoruldu ve aslında annesinin işinin ne kadar yorucu olduğunu anlamış oldular.

Ertesi sabah Melek yataktan kalkar kalmaz aşağıya inmiş birde ne görsün annesi iyileşmiş ve mutfakta, üstelikte muhteşem bir kahvaltıyla onları bekliyor. Bu duruma çok sevinen Melek ve babası annesine sarılıp öptüler. Annesi de onlara çok teşekkür etti. O günden sonrada melek annesine hep yardım etti. Sofrayı kurmak ve toplamak artık Melek ve babasının göreviydi. Böylece bundan sonra annesi daha az yoruldu.

Melek’in maceralarının devamını okumak isterseniz Hatasını Anlayan Melek’in Hikayesi ni okuyabilirsiniz.

Yorum yapın